JAK SE K NÁM OBJEDNAT

Pokud se k nám chcete objednat, budou se Vám hodit následující informace:

JAK SE K NÁM OBJEDNAT

 V  současné době se lze do naší poradny objednat pouze telefonicky. Kontaktujte odborného pracovníka, který má v péči školu, kterou navštěvuje Vaše dítě (viz nabídka na horní liště ROZDĚLENÍ ŠKOL a KONTAKTY).

Objednání prostřednictvím elektronického objednacího formuláře momentálně není z technických důvodů k dispozici.

Kde nás najdete

Jabloňová 30a

Praha 10 - Záběhlice

106 00

 

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

FORMULÁŘ

On line  formulář pro objednání:

 

Pokud se k nám chcete objednat, budou se Vám hodit následující informace:

Na koho se obrátit?

Každé školské zařízení na území Prahy 10, 15 a 22 má v péči některý z našich odborných pracovníků. Který to je, vám řeknou ve Vaší škole (vedení školy či výchovný poradce), případně jej můžete vyhledat dle adresy Vaší školy v nabídce na horní liště ROZDĚLENÍ ŠKOL.

Je potřeba doporučení?

Žádné doporučení ani žádanka od lékaře není třeba.

Kolik to stojí?

Jsme státní školské poradenské zařízení, a naše standardní služby (konzultace, psychologická a speciálně-pedagogická diagnostika, a reedukace) jsou tak poskytovány bezplatně. Placené jsou pouze služby nadstandardní (zpravidla různé kurzy a kroužky).

 Jak se objednat?

JAK SE K NÁM OBJEDNAT

V  současné době se lze do naší poradny objednat pouze telefonicky. Kontaktujte odborného pracovníka, který má v péči školu, kterou navštěvuje Vaše dítě (viz nabídka na horní liště ROZDĚLENÍ ŠKOL a KONTAKTY).

Co si přinést s sebou?
  • Vzhledem k platné legislativě můžeme poskytnout služby pouze zletilému klientovi, případně klientovi nezletilému se souhlasem jeho zákonných zástupců. Doporučujeme tedy přinést si s sebou vyplněný a podepsaný informovaný souhlas s poskytnutím poradenské služby.
  • Pokud bude výsledkem vyšetření písemná zpráva a zákonný zástupce nebo zletilý klient si ji nebude moci vyzvednout, je možné za sebe poslat třetí osobu s plnou mocí. Jelikož je zpráva z vyšetření úřední dokument vázaný určitými zákonnými normami, nelze ji posílat e-mailem ani poštou.
  • Některá vyšetření jsou časově náročnější, a tak je možné, že zákonný zástupce nemůže s nezletilým klientem čekat až do konce. Pokud ale chcete, abychom Vašeho potomka pustili samotného, je třeba podepsat souhlas se samostatným odchodem.
  • Pro práci s klienty potřebujeme mít co nejvíce dostupných informací, a tak je pravděpodobné, že budete vyzváni, abyste vyplnili tzv. anamnestický dotazník. To můžete udělat i doma a tento dotazník si s sebou přinést již vyplněný. Ušetříte tím sobě i nám čas, který budeme moci lépe využít.

Všechny výše uvedené dokumenty naleznete v levém sloupci vedle tohoto textu, nebo v sekci ke stažení.

Pokud si uvedené dokumenty nemůžete doma vytisknout, můžete je vyplnit přímo u nás v poradně.

  • Zejména u žáků základních škol jsou pro nás velmi cenné informace přímo ze školy, a tak jsme rádi, když nám vyučující problém, s nímž klient přichází, popíše. K tomu slouží speciální dotazníky pro učitele, které byste si měli před první návštěvou poradny od třídního učitele vyžádat a přinést si je s sebou.
  • Dle povahy problému, s nímž do poradny přicházíte je vhodné si s sebou také přinést některé školní sešity. U žáků základní školy je vhodné přinést si s sebou penál.
  • Pokud Vaší návštěvě v poradně předcházelo vyšetření na jiném odborném pracovišti (např. neurologie, psychiatrie, SPC), přineste si případnou zprávu z tohoto vyšetření.